Sayfalar

30 Ekim 2020 Cuma

Wifi Kamera Özellikleri

 Wifi kameraların özelliklerini biraz daha kapsamlı olarak ele alalım..

Piyasada bildiğimiz tüm wifi kameralar,özellikleri itibari ile hemen hemen aynıdır.Bunlar wifi kamera,bebek kamerası,hareketli kamera,wifi ip kamera gibi isimlerle bilinmektedirler.

Sağ-sol ve yukarı-aşağı olarak olarak hareket ettirilebilirler.Tabiki sabit olan,hareketli olmayan cihazlarda mevcuttur.Ses alıp,ses gönderebilirsiniz.Harekete göre kayıt yapabilirsiniz.
Biraz daha kaliteli olan modellerde ise hareket takip özelliği sayesinde,kişiyi algıladığı anda,kişi nereye giderse,otomatik olarak takip edebilir.

Gene birçok modelde gece görüş ve hafıza kartına kayıt özelliği vardır.Hafıza kartları ekstra takılmaktadır ve modeline göre maksimum kart takabileceğiniz kapasiteleri değişmektedir.(32GB/64GB/128GB)

Her zaman dediğimiz gibi,burada en önemli unsur cihazların malzeme kalitesi ve kullandığı yazılımdır.Bu yazımlar ile mobil olarak hem canlı,hem de hafıza kartı takmanız durumunda,geçmişe dönük kayıtlarıda izleyebilirsiniz.

Bu yazımlar aracılığı ile güvenlik kamerası 'nı wifi üzerinden modeminizle eşleştirip kullanabilirsiniz.Bazı modellerde ise ethernet girişi mevcuttur.İsterseniz wifi üzerinden eşleştirmeyip,direk modeme kablo ile bağlantı kurabilirsiniz.